Únor 2008

Prolog

5. února 2008 v 9:06 | lekorka |  Pentagram
Ahoj všichni, tak mám pro vás konečně Proločeg k mé novince, která se nazývá Pentagram:)))))))
A o čem to bude? Tentokrát neprozradím:)))))))) Jo abych nezapomněla, děkuji Nelince za to, jak mi to opravuje. A nedávno přišla s takovou nabídkou, která mě pozvedla na tolik, že píšu dál. Tak děkuji a pokud se to někdy podaří, budu ti nadosmrti vděčná. Ale to už jsem teď:-* A taky bych chtěla říct, že jsem konečně poznala Lilinku a je to mocky super holčina. Já ji považuji za kamarádku a myslím, že jsme si skvěle rozuměly:))))))) A protot chci věnovat tento proločeg Nelince, Mišince, Pikince a Lilynce:))))))))) Ale samozřejmě i vám čtenářům:))))))))))))))))))))))))
A chci se hrozně omluvit, že mi to hrozně dlouho trvalo, ale nebyl vůbec čásek:((((( Škola a teďka trávím jarní prázdniny na brigádě, takže nestíhám. Ale mocinky doufám, že se nezlobíte za opožděný proločeg a necháte mi tam komentíšek:)))))))))))) Budu mocinky ráda za jakýkoliv, protože to nakonec píšu pro vás:)))))))))) Takže čítejte, čítejte a komentíkujte, komentíkujte. Já budu stále čekat:)))))))))))))))))))))))))))
"Běž," zavolá dlouhovlasá blondýna jménem Derby.
"Přece tě tu nenechám," zhrozí se druhá dívka s dlouhými černými vlasy.
"Eleonor. Musíš. Ty jsi jediná naděje."
"Ne." Zařve dívka a skoro se rozbrečí.
Derby ji obejme a políbí na čelo. Sundá si z krku pentagram a podá ho Eleonor.
"Bez něj nemáš žádnou moc. Nemůžeš umřít."
"Musím. Když neumřu, tak se nerozběhne mocný koloběh a pak Dagar zničí všechno dobro na zemi."
"Cožpak není jiná možnost?"
Derby se podívá na Eleonor a po chvilce ji začnou také padat slzy. Vezme Eleonor ruku a dá do něj svůj přívěšek. Na tož dodá:
"Hlídej je dobře." Smutně se podívá, a pak pokyne černovlásce, aby šla.
Eleonor přikývne a běží směrem do tmavého lesa. Derby se otočí a jde k polorozpadlé vesnici. Dojde k ní a zahalí ji smutek. Začne se rozhlížet, ale pohledem spočine na shořelý dům, který patřil její rodině. Pomalými kroky se přibližuje k obydlí, ale myšlenkami je stále v minulosti.
Moc dobře si vzpomínala na svoji matku a otce. Jak se tu všichni měli rádi a byli všichni šťastni, než sem přišlo zlo. A pak bylo po všem. Lidi začali umírat. Rodiče, sousedi, přátelé a Derbyn milenec.
Dívka začne pociťovat, jak ji ten žal pohlcuje.
"Musím být silná," řekne si pro sebe Derby.
Obrátí pohled od domu a pokračuje dál. Ale zastaví se, protože ucítí temnou sílu. Otočí se a před ní stojí mocný démon Dagar. Ničitel světa v těle jejího milence.
"Ahoj Derby." Usměje se.
Derby ví, že se jí snaží oslabit, ale ona se nedá.
"To ani nepřivítáš svého milého?"
"Jsi sice v jeho těle. Ale Edward nejsi."
Démon se nepřestává usmívat.
"Čekal jsem, že se budeš schovávat. Nebo bránit. Ale ty jsi mi to tak ulehčila, až mě to uráží," zakroutí Dagar hlavou.
"Chceš mě? Tak tady jsem."
"Proč ta oběť? Svoji sestru stejně nezachráníš. Leda, kdybys mi dala tvůj pentagram. Tak bych možná Eleonor zabil rychle a bezbolestně. I když cítit vaši bolest, jak ve vás praskají kosti a vystříkává krev, je neodolatelná." Promluví Dagar klidně.
"Tak co, dáš mi ho?" tentokrát zařve.
"Nikdy!"
"Jak myslíš."
Po chvilce se Dagar zase usměje.
"Máš jistě nějaké poslední přání?" zachechtá se ďábelsky.
Derby mlčí a zavře oči. Dagar si projede rukou přes rty.
"Jak myslíš." Chytne dívku za krk a odhodí ji několik metrů od sebe. Než se dívka stačí zvednout, démon je u ní. Pravou rukou se dotkne jejího srdce a Derby začne cítit bodavou a pálivou bolest. Srdce ji div nevyskočí z těla a z pusy ji začne stříkat krev. Nakonec se neudrží a vykřikne. Její křik je slyšet až do lesa, kde se ukrývá Eleonor a z oka ji spadne slza.
"Sestřičko..."
A v tu chvíli uslyší Dagarův smích.
***
Na jiném místě, v dnešní době, v městě zvaném Los Angeles se probudí Kathryn ze svého snu celá zpocená. Ale není sama. Pár bloků od ní se v tu samou dobu vzbudí jiná dívka s očima plnýma hrůzy.